superkasjer.com.pl

Link Online – jaka jest nowa kasa fiskalna od Novitus?

Co pewien czas rynek technologii sprzedaży doświadcza premier nowych urządzeń rejestrujących. Dotyczy to zwłaszcza znanych i cenionych marek, odpowiadających za tego typu rozwiązania. Wspomniane premiery są obecnie też tym bardziej interesujące, że poszerzają ofertę modeli komunikujących się przez internet z CRK. Wszystko to zgadza się w przypadku najświeższej kasy rejestrującej od firmy Novitus. Sprawdźmy więc, jak się prezentuje i co oferuje urządzenie Link Online.

Strona wizualna na miarę dzisiejszych czasów

Jak w przypadku wielu innych technologii, tak i w związku z urządzeniami rejestrującymi warto zacząć analizę modelu Link Online od strony konstrukcyjno-wizualnej. Szczególnie, że z pewnością należy ona do atutów przywołanej kasy fiskalnej. Urządzenie rejestrujące od Novitus charakteryzuje się konstrukcją o niedużych gabarytach (195 x 216 x 67 mm) i wysokiej jakości wykonania. Dobra szczelność i solidność obudowy decydują o dużej odporności na intensywną eksploatację. W pozytywach można również wyrazić się o designie tego modelu. Kasa fiskalna Novitus Link Online posiada nowoczesny, niebanalny, a zarazem nieprzesadzony wygląd. Stylową sylwetkę i dbałość o szczegóły uzupełnia ciekawa kolorystyka, która zresztą dostępna jest w 3 wariantach: czarno-szarym, pomarańczowo-biały albo pomarańczowo-czarnym. Użytkownik sam zdecyduje, która wersja bardziej odpowiada jego gustowi lub też aranżacji miejsca, w jakim urządzenie będzie pracowało.

Co warto wiedzieć o możliwościach modelu Novitus Link Online?

Oczywiście same aspekty estetyczne nie są w stanie z urządzenia rejestrującego uczynić model znakomity, godny polecenia. I nie są też jedynymi, jakie ma do zaoferowania Link Online. Na wstępie warto zaznaczyć kwestię podstawową, czyli fakt, że kasa fiskalna posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności do prawidłowego i sprawnego działania w ramach systemu online. Zatem dysponuje rozwiązaniem w postaci pamięci chronionej (przechowującej np. kopie wystawionych paragonów czy raporty dobowe), wspiera współpracę z terminalami płatniczymi oraz przede wszystkim – komunikuje się przez internet z Centralnym Repozytorium Kas. Co więcej, komunikacja ta może się odbywać na różne sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie wbudowanego interfejsu Ethernet i sieci komputerowej LAN. Innym rozwiązaniem jest wzbogacenie modelu Link Online o modem GSM bądź moduł WiFi w celu bezprzewodowej transmisji danych.

Kasa fiskalna jako technologia charakteryzuje się tym, że jest samowystarczalna. W przeciwieństwie do drukarki rejestrującej nie potrzebuje urządzeń peryferyjnych ani dodatkowych rozwiązań, aby swobodnie funkcjonować. Dlatego w przypadku takiej technologii sprzedaży niezmiernie ważnym parametrem jest np. pojemność bazy towarowej. Pod tym względem Link Online – jako model o mniejszych gabarytach i przeznaczony też dla nieco mniejszych działalności – wypada naprawdę dobrze. Oferuje bowiem możliwość zaprogramowania do 20 000 dobrze opisanych pozycji PLU dla różnych towarów bądź usług, znajdujących się w ofercie firmy. Jedni użytkownicy powiedzą, że to „dobry wynik” jak na takie urządzenie, inni znów powiedzą, że są rozwiązania dające dziś opcję zdefiniowania nieograniczonej bazy towarowej (nota bene – rozwiązania też tej marki).

Novitus One Link posiada też inne, praktyczne funkcjonalności. Przykładowo, pozwala na dostęp do aplikacji NoviCloud, umożliwiającej przechowywanie ważnych danych w chmurze czy zdalne zarządzanie urządzeniem rejestrującym. Ponadto, dysponuje mocnymi podzespołami, intuicyjną w obsłudze klawiaturą (z programowalnymi przyciskami funkcyjnymi, do zastosowania np. przy szybszej sprzedaży popularnych elementów oferty) czy wydajnym mechanizmem termicznym, dającym różne możliwości w zakresie wydruku (umieszczanie na dokumentach takich elementów, jak NIP nabywcy, logo firmy lub dodatkowa grafika).

Kilka słów podsumowania

Novitus Link Online z jednej strony nie należy może do rewolucyjnych urządzeń rejestrujących. Nie jest bowiem naszpikowana innowacjami. Z drugiej strony – wydaje się idealnym przykładem na to, że „piękno tkwi w prostocie”. Stanowi dość optymalne połączenie różnych atrakcyjnych parametrów użytkowych, funkcjonalności i cech wizualno-konstrukcyjnych. Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że to świetny wybór dla niejednego małego i średniego przedsiębiorstwa. Dla użytkowników, którzy potrzebują solidnego urządzenia fiskalnego typu online, a zarazem niekoniecznie technologii pękającej w szwach od dostępnych opcji, które mogłyby się okazać mało wykorzystywane w przypadku danych działalności. A co Wy sądzicie o nowej kasie fiskalnej online od Novitus?

1 Comment

  1. Kilian

    Rzeczywiście, Lin online wydaje się raczej jedną z tych prostszych kas fiskalnych. Ale przecież i takich potrzebują oraz szukają przedsiębiorcy. Plus współpracuje z CRK, jest nieduża i dobrze wygląda – zapewne znajdzie interesantow

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *