superkasjer.com.pl

Niedrogie, praktyczne, z funkcją online – czyli kasy fiskalne od Farex

Farex Pro 300 i Farex Pro 600 - kasy online

Dla niejednego przedsiębiorcy konieczność zainwestowania w urządzenie rejestrujące online kojarzy się z dużo wyższym kosztem. Tymczasem wcale nie musi tak być, a co więcej – tańsze modele również są w stanie zaoferować sprawną, internetową transmisję danych do CRK oraz różne, praktyczne funkcje. Przykładami podobnej sytuacji są choćby 2 urządzenia marki Farex – Pro 300 i Pro 600. Jakie możliwości proponują wspomniane kasy fiskalne online? Sprawdźmy!

Kasa fiskalna online Farex Pro 300

Już pierwszy z przywołanych modeli jest w stanie pod niejednym względem pokazać, że tańsze kasy fiskalne online potrafią być funkcjonalne i przyjazne w użyciu. Warto choćby zwrócić uwagę na dość istotną kwestię, czyli dostępnej bazy towarowej. Model Pro 300 pozwala bowiem na zaprogramowanie aż 100 000 pozycji towarowych dla produktów bądź usług znajdujących się w ofercie. Dzięki temu kasa online od Farex sprawdzi się zarówno w mniejszych działalnościach, jak i tych dysponujących nieco większym asortymentem. Ponadto, urządzenie rejestrujące jest w stanie przekazywać potrzebne informacje do Centralnego Repozytorium Kas na kilka sposobów. Mowa tu zarówno o połączeniu bezprzewodowym (przez Ethernet), jak i bezprzewodowym, przy wykorzystaniu dodatkowego, opcjonalnego dla użytkownika rozwiązania: WiFi lub GSM. Zresztą kasa online Farex Pro 300 dysponuje rozmaitymi portami komunikacyjnymi, jak RS232, USB czy PC. W rezultacie może współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, w ramach nieco bardziej rozbudowanego systemu (mowa o takich rozwiązaniach, jak waga elektroniczna, terminal płatniczy, czytnik kodów kreskowych itp.). A przy tym może się też pochwalić całkiem wydajnym akumulatorem.

Kasa fiskalna online Farex Pro 600

Trzeba przyznać, że drugi, wspomniany model kasy fiskalnej online od Farex jest dość podobny do pierwszego. Jeśli chodzi o Pro 600, widać drobne różnice w designie, choć obie konstrukcje są do siebie zbliżone (prezentują dość eleganckie wzornictwo). Każde z tych urządzeń posiada też całkiem nieduże gabaryty. Kasa fiskalna online Farex Pro 600 również może zaoferować zdefiniowanie do 100 000 pozycji PLU w bazie towarowej, dysponuje wydajnym, prostym w obsłudze mechanizmem drukującym oraz została wyposażone w przejrzyste wyświetlacze, czytelnie informujące o przebiegu transakcji. Ale oprócz tego pozwala na większą liczbę samodzielnie zaprogramowanych skrótów klawiszowych, przypisywanych do istotnych funkcji lub często wybieranych produktów bądź usług (jeszcze bardziej przyspiesza sprzedaż). Ponadto, model Pro 600 od Farex zawiera jeszcze wydajniejszą baterię. Zatem zapewnia jeszcze dłuższy czas pracy w sytuacji korzystania z urządzenia poza dostępem do zasilania sieciowego. W rezultacie obie kasy fiskalne online – z uwagi na uwarunkowania funkcjonalne, techniczne i konstrukcyjne – nierzadko są stosowane nawet w działalnościach mobilnych. Jak więc widać, da się znaleźć dość praktyczne, uniwersalne, a zarazem niedrogie urządzenia rejestrujące, transmitujące przez internet dane do CRK.

1 Comment

  1. serin

    faktycznie, te kasy fiskalne Farex są do siebie bardzo podobne, nawet wizualnie. ale wiadomo, warto w takim przypadku dobrać tę lepszą 😉 tak czy inaczej, dobrze, że są również do znalezienia nieco tańsze modele, w połączeniu z ustawową ulgą wychodzi jeszcze nie taki najgorszy koszt.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *