superkasjer.com.pl

Atrakcyjne rozwiązania w drukarkach fiskalnych

Rejestrowanie obrotu przy użyciu współczesnych drukarek fiskalnych znacznie różni się od tego, co kiedyś oferowały wspomniane urządzenia. W modelach dostępnych obecnie na polskim rynku stosuje się bowiem wiele rozwiązań technologicznych, które zdecydowanie ułatwiają prowadzenie ewidencji. I nie chodzi tutaj jedynie o zaawansowane mechanizmy termiczne, pozwalające na szybkie wydawanie paragonów fiskalnych… Dobrym tego przykładem jest model Thermal HD marki Posnet.

Drukarki z elektroniczną kopią paragonów

Od pewnego czasu elektroniczna kopia paragonów staje się standardem w drukarkach rejestrujących. I trudno się temu dziwić, gdyż przez pryzmat Posnet Thermal HD doskonale widać, jak korzystne jest to rozwiązanie. W największym uproszczeniu, drukarka z modułem kopii elektronicznej automatycznie archiwizuje istotną dokumentację na karcie pamięci. Dzięki temu użytkownik urządzenia ma zapewnione znacznie wygodniejsze przestrzeganie przepisów. A na tym nie koniec!

Niewątpliwą zaletą takiej technologii jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia danych. W tym celu wystarczy je po prostu zapisać na innym nośniku, np. na pendrivie, ewentualnie umieścić na dysku twardym komputera. Ponadto, każde urządzenie fiskalne z kopią elektroniczną używa tylko 1 rolki papieru termicznego (zamiast 2, jak w tradycyjnych rozwiązaniach). Prowadzenie ewidencji przy użyciu Posnet Thermal HD wiąże się więc z mniejszymi wydatkami na materiały eksploatacyjne.

Bezbłędna identyfikacja oferty

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie drukarkę fiskalną, która nie zagwarantuje obsługi rozbudowanej bazy towarowej. W przypadku urządzeń tego typu, wszystkie produkty i usługi trzeba oczywiście zdefiniować za pomocą oprogramowania sprzedażowego. Dopiero później są one przesyłane do drukarki.

W przykładowym urządzeniu marki Posnet pomyślano o tym, aby realne stało się pracowanie z ogromną bazą PLU. Dlatego do dyspozycji przedsiębiorcy jest tutaj aż 250 000 pozycji towarowych. Aby identyfikacja asortymentu była jeszcze bardziej precyzyjna, model Thermal HD pozwala na używanie długich nazw produktów bądź usług. W zależności od wybranej szerokości papieru, mogą one mieć 40 lub 56 znaków.

Zaawansowane parametry wydruku

W drukarkach fiskalnych tworzonych obecnie stosuje się wydajne i funkcjonalne mechanizmy termiczne. Technologie tego typu nie wymagają używania tuszu bądź tonera, a jedynie rolki papieru. Na przykładzie Thermal HD doskonale widać, o jak bardzo zaawansowanych rozwiązaniach mowa. Wspomniana drukarka wystawia paragony z maksymalną prędkością 47 linii/s. Co więcej, wykorzystuje do tego papier termiczny o długości aż 100 metrów. Natomiast sama instalacja materiału eksploatacyjnego jest dziecinnie prosta.

Ciekawym udogodnieniem, dostępnym w Posnet Thermal HD, jest opcja stosowania 2 szerokości papieru – 57 mm (40 znaków w nazwie towaru) albo 80 mm (56 znaków w nazwie towaru). Ponadto, urządzenie może drukować dokumenty, które będą zawierały zarówno grafiki (np. logo przedsiębiorstwa), jak i jedno- lub dwuwymiarowe kody kreskowe.

Współpraca z różnymi urządzeniami i programami

Drukarki rejestrujące nie są urządzeniami samodzielnymi. Innymi słowy, muszą one stale współpracować z komputerem stacjonarnym, laptopem, tabletem albo terminalem komputerowym. W przypadku Posnet Thermal HD nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Drukarka została bowiem wyposażona w różnorodne interfejsy komunikacyjne: 2 x RS-232, USB, Ethernet (do sieci LAN) oraz wejście służące do podłączenia szuflady. Dodatkowo, urządzenie marki Posnet jest zgodne z wieloma programami komputerowymi, które służą do zarządzania sprzedażą, magazynem oraz gastronomią.

Więcej informacji o Posnet Thermal HD zawiera ta strona internetowa. Warto również zapoznać się tam z innymi drukarkami fiskalnymi.

3 Comments

 1. Romek

  lepiej wybrac tą drukarke czy novitus dh?

  Reply
 2. KubaS

  Novitus HD E ma większą bazę PLU… ale w Thermal HD masz wybór wersji konstrukcyjnej.
  Sam miałbym kłopot z wyborem xD Może po prostu weź to, co polecą Ci w sklepie?

  Reply
 3. romek

  kupiłe thermal i jestetm zadowolony
  dzięki za pomoc

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *