superkasjer.com.pl

Nieduża i funkcjonalna drukarka Elzab Zeta

Czy stacjonarna drukarka fiskalna musi być duża i ciężka? Czy jedynie w rozbudowanym urządzeniu rejestrującym znajdzie się miejsce na praktyczne funkcje oraz wysokie parametry użytkowe? Elzab Zeta udowadnia, że nie! Pomimo naprawdę kompaktowych gabarytów, wspomniana drukarka może się pochwalić naprawdę wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami. Co więcej, model Zeta bez problemu poradzi sobie nawet w dużym przedsiębiorstwie!

Kompaktowa, solida konstrukcja

Elzab Zeta bez problemu zmieści się nawet na stanowiskach pracy, które oferują niewiele przestrzeni. Pisząc wprost, to obecnie jedna z najmniejszych drukarek rejestrujących na rynku. Jej wymiary wynoszą zaledwie 170 x 111 x 90 mm (głębokość, szerokość, wysokość). A pamiętajmy, że ciągle mówimy o urządzeniu stacjonarnym… Warto także wspomnieć, że model Zeta charakteryzuje się szczelnym wykonaniem oraz zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Urządzenie bez problemu znosi więc trudy intensywnej eksploatacji.

Kopia elektroniczna na karcie microSD

W przypadku Elzab Zeta można być pewnym, że elektroniczna kopia paragonów będzie wystarczającym rozwiązaniem na wiele lat prowadzenia sprzedaży. Drukarka wykorzystuje bowiem do zapisywania danych kartę microSD o pojemności 4 GB. A kiedy nośnik danych zostanie już zapełniony, będzie można go bez problemu zastąpić nowym.

Dzięki modelowi Zeta przechowywanie kopii paragonów stanie się naprawdę wygodne i oszczędne. Drukarka marki Elzab po prostu automatycznie zapisuje dane w formie cyfrowej. Natomiast paragony wystawiane są przy użyciu 1 rolki papieru termicznego, a nie 2, jak w modelach z kopią tradycyjną. Poza tym, dokumentację w formie cyfrowej można zawsze skopiować i umieścić na pendrivie bądź płycie DVD. Dzięki temu nie trzeba się przejmować tym, że istotne dane ulegną uszkodzeniu albo zostaną skasowane.

Ogromna baza PLU

Niech nikogo nie zmylą kompaktowe gabaryty Elzab Zeta. Ta drukarka została doskonale przygotowana do tego, aby obsługiwać nawet najbardziej rozbudowany asortyment. Po wcześniejszym zdefiniowaniu bazy PLU w oprogramowaniu sprzedażowym, model Zeta zagwarantuje współpracę z maksymalnie 300 000 pozycjami towarowymi.

Urządzenie dostosowano również do wymogu jednoznacznej identyfikacji wszystkich elementów oferty. Drukarka fiskalna Elzab wystawia bowiem paragony, na których mogą się znaleźć długie nazwy produktów bądź usług – nawet do 40 znaków. Co więcej, istnieje opcja dołączenia do każdej pozycji towarowej dodatkowych 3 linijek opisu.

Pojemny mechanizm termiczny

Pod względem prędkości wydruku, Elzab Zeta nie jest może najszybszym urządzeniem fiskalnym na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że wspomniany model posiada słaby mechanizm termiczny. Wręcz przeciwnie! Świadczą o tym konkretne parametry, m.in. możliwość obsługi rolki papieru o maksymalnej długości 60 metrów.

Poza paragonami fiskalnymi, model Zeta zapewnia także wydruk faktur VAT. Dodatkowo, urządzenie może umieszczać na dokumentach kody kreskowe QR, logo graficzne przedsiębiorstwa lub nagłówek tekstowy. Udogodnieniem dla użytkownika jest tutaj również wyjątkowo prosta wymiana rolki papieru termicznego.

Niezawodna praca w systemie

Zacznijmy od tego, że Elzab Zeta obsługuje aż 3 protokoły komunikacyjne – Elzab, STX oraz Thermal. W praktyce oznacza to, iż drukarka bez problemu współpracuje ze zdecydowaną większością programów dla firm, które są aktualnie dostępne na polskim rynku. A jak urządzenie marki Elzab sprawdza się podczas wymiany danych z innymi elementami systemu sprzedaży? W modelu Zeta znajdziemy 2 interfejsy komunikacyjne: USB oraz RS-232. Dzięki ich obecności drukarka może zostać połączona praktycznie z każdym komputerem lub terminalem komputerowym. Natomiast współpraca z szufladą kasową odbywa się tutaj poprzez złącze zasilania.

 

Wszystkich czytelników, których zainteresowała drukarka fiskalna Elzab Zeta, odsyłamy do tej strony. Zawiera ona szczegółowe informacje na temat tego urządzenia.

2 Comments

 1. Lopez

  Polecam zamówić Zete z dodatkowym ekranem
  Ten w obudowie jest bardziej dla kasjera

  Reply
 2. Andrzej

  dobra drukarka za nieduże pieniądze. szkoda tylko że nie ma portu lan. poza tym super.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *