superkasjer.com.pl

Absolutna nowość na rynku fiskalnym – kasa FAWAG Lite

Nowa kasa fiskalna FAWAG

Dawno nie mieliśmy do czynienia z takim debiutem na rynku technologii sprzedaży… Bo o ile praktycznie co roku do sprzedaży trafiają kolejne modele urządzeń fiskalnych, o tyle pojawienie się nowego producenta to naprawdę rzadkie wydarzenie w skali całej branży. Dlatego też warto sprawdzić, jakie rozwiązania znalazły się w kasie FAWAG Lite. Oraz przypomnieć, z czego dotychczas słynęła wspomniana marka.

Prosta, mała i funkcjonalna

Na chwilę obecną FAWAG Lite to jedna z najmniejszych kas fiskalnych, jakie są dostępne na polskim rynku. Wymiary tego urządzenia wynoszą zaledwie 179 x 97 x 191 mm (szerokość, wysokość, długość). Omawiany tu model można więc uznać za ciekawą propozycję dla przedsiębiorców, którzy obsługują nabywców w trybie mobilnym. Niemniej, handel obwoźny czy usługi z dojazdem do klienta to nie jedyne zastosowania tej kasy rejestrującej… Model Lite poradzi sobie także w mniejszych placówkach stacjonarnych, które nie mogą sobie pozwolić na wdrożenie rozbudowanych urządzeń – głównie ze względu na brak miejsca na stanowisku obsługi nabywców.

Jakie ciekawe funkcjonalności będą do dyspozycji podatników korzystających z kasy fiskalnej produkowanej przez FAWAG? Na podkreślenie na pewno zasługuje obecność modułu elektronicznej kopii paragonów. Ta technologia pozwala bowiem na archiwizowanie ważnych dokumentów w formie cyfrowej. Ponadto, model Lite umożliwia skonfigurowanie 16 skrótów klawiszowych oraz posiada akumulator, który zapewnia pracę bez dostępu do zasilania z sieci.

Kasa Lite od strony technicznej

Jeżeli idzie o programowanie bazy towarowej, FAWAG Lite jest kasą fiskalną, która obsłuży maksymalnie 2 000 PLU. Urządzenie sprawdzi się więc przede wszystkim w firmach oferujących mniejszy asortyment. Kasa została również wyposażona w port komunikacyjny USB, dzięki któremu może współpracować z komputerem lub czytnikiem kodów kreskowych. Co więcej, do tego modelu da się podłączyć szufladę na pieniądze. Ważnym ogniwem FAWAG Lite jest też wydajny mechanizm drukujący, który wystawia dokumenty z prędkością 16 linii tekstu na sekundę oraz zapewnia bardzo prostą wymianę rolki papieru termicznego. Natomiast 2 podświetlane ekrany LCD gwarantują stały dostęp do komunikatów dotyczących przebiegu transakcji – zarówno użytkownikowi kasy, jak i klientowi firmy.

Dotychczasowe osiągnięcia FAWAG

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, z czego dotychczas słynęła marka FAWAG. Wspomniany producent zajmował się przede wszystkim tworzeniem różnorodnych wag elektronicznych, m.in. sklepowych, przemysłowych, pocztowych, osobowych oraz o specjalistycznych zastosowaniu. Co więcej, omawiana tu marka może się pochwalić naprawdę bogatym doświadczeniem w tej materii. Lubelskie Fabryki Wag FAWAG S.A. to bowiem firma o ponad 135-letniej tradycji i jeden z najstarszych producentów technologii tego typu w Europie.

Sami jesteśmy ciekawi, jak nowa marka poradzi sobie w polskiej branży fiskalnej. Kasa FAWAG Lite wydaje się ciekawą propozycją dla przedsiębiorców, którzy potrzebują prostych w obsłudze i równocześnie funkcjonalnych urządzeń rejestrujących. Duże znaczenie może też mieć cena prezentowanego tu modelu, która ma być po prostu niewygórowana.

1 Comment

  1. LeszeK

    W końcu widziałem tę kasę. Nieduża, elegancka, z najważniejszymi rozwiązaniami…idealna wręcz do takiego małego biznesu

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *