superkasjer.com.pl

Ułatw sobie pracę z kasą fiskalną! Czyli parę słów o urządzeniach peryferyjnych

Waga elektroniczna i terminal płatniczy

W dzisiejszych czasach urządzenia rejestrujące – zarówno kasy, jak i drukarki – potrafią wręcz zaskakiwać swoją wydajnością, funkcjonalnością czy prostotą obsługi. Jednak nie zmienia to faktu, że w przypadku wielu przedsiębiorstw okazują się niewystarczające. I trudno się co dziwić: po prostu działalność firmy charakteryzują zadania, których mogą się podjąć dopiero specjalne urządzenia sprzedażowe. Dzisiaj powiemy sobie trochę o tego typu popularnych rozwiązaniach, które potrafią skutecznie zadbać o sprawne wykonywanie obowiązków.

Jeśli chodzi o czytniki kodów kreskowych…

…to czy wiesz, że ich rodzajów na rynku technologii sprzedaży jest naprawdę dużo? Wszystko zależy od tego, na jakim stanowisku pracy mają funkcjonować, w jakim trybie, jakimi opcjami powinny dysponować oraz które kody odczytywać (tylko 1D, a może i 2D, np. QR). Istnieją czytniki działające na kablu i bezprzewodowo, miniaturowe lub do zabudowania, o różnych parametrach pozyskiwania danych (takich jak szybkość czy odległość rejestrowania) oraz sygnalizatorach (świetlnych – w tym też Green Spot – dźwiękowych, wibrujących). Mnogość branż, w jakich sprawdzają się skanery mówi dość wyraźnie o dużej uniwersalności tego typu urządzeń peryferyjnych.

Jeśli chodzi o wagi elektroniczne…

…to czy wiesz, że ich różnorodność wcale nie odbiega od tej charakteryzującej skanery kodów? Podobnie jak tamte, także znajdują zastosowanie w wielu, nierzadko dość odmiennych, działalnościach gospodarczych. Najmniejsze szalki ważące – choćby w punktach gastronomicznych, popularne wagi kalkulacyjne – np. w sklepach z artykułami spożywczymi, zaś duże modele platformowe, obsługujące najcięższe towary – m.in. w magazynach, hurtowniach i firmach spedycyjnych. Co ciekawe, urządzenia te mogą się różnić między sobą nie tylko wielkością, zakresami pomiaru masy czy rozwiązaniami w zakresie wyświetlaczy lub klawiatury. Przykładowo, istnieją wagi etykietujące, stosowane często na stanowiskach samoobsługowych w hipermarketach. Oprócz typowych funkcji, mają jeszcze jedną. Wystawiają etykiety z odpowiednimi informacjami (cena za kg, wybrana ilość, należna kwota itp.) oraz kodem kreskowym do szybkiego zeskanowania w kasie.

Jeśli chodzi o terminale płatnicze…

…to czy wiesz, że obecnie trwają poważne zmiany, związane z tym rodzajem technologii sprzedaży? Wystarczy wspomnieć, że wszystkie, przyszłe kasy fiskalne online będą standardowo współpracować z tymi urządzeniami, a atrakcyjność korzystania z nich w małych i średnich przedsiębiorstwach ma podnieść specjalny program „Polska Bezgotówkowa”. Terminale płatnicze to znacznie szybszy, prostszy dla obu stron i bezpieczny sposób na uiszczenie należnej kwoty oraz zamknięcie transakcji. No i przede wszystkim – nie wymagający od konsumenta posiadania gotówki. Ponadto, terminale te oferują także inne, praktyczne opcje, jak zapłata za rachunki (woda, gaz prąd) czy zakup doładowań GSM.

1 Comment

  1. krystyna

    taka prawda, gdyby nie różne urządzenia peryferyjne, to praca z kasą czy drukarką fiskalną nie byłaby już taka kolorowa…

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *