superkasjer.com.pl

Zastanawiasz się, co wybrać: tablet czy terminal POS? Postaw na Hisense HM388!

Terminal komputerowy Hisense HM388

Tworzenie wszechstronnych urządzeń elektronicznych, które znajdują zastosowanie w różnych firmach, to w dzisiejszych czasach jedna z najpowszechniejszych tendencji w branży technologii sprzedaży. A przykładem tego są nie tylko wielozadaniowe kasy i drukarki, opisywane do tej pory na blogu. Co powiecie na urządzenie, które może funkcjonować w firmie zarówno jako komputer POS, jak i mobilny tablet? Bo terminal Hisense HM388 właśnie to oferuje.

2 tryby pracy: mobilny i stacjonarny

Terminal komputerowy to coraz częściej nieodłączny element wielu rozwiązań systemowych. Urządzenie tego typu znajduje zastosowanie zarówno w placówkach handlowych, jak i usługowych. Ponadto, można go spotkać w hurtowniach, zakładach przemysłowych czy magazynach firmowych. Niemniej jednak, zazwyczaj jest to technologia stacjonarna, która może działać tylko w jednym miejscu w siedzibie przedsiębiorstwa. Co w sytuacji, gdy chcielibyśmy przemieścić się z naszym terminalem? Zazwyczaj jedyny rozwiązaniem okazuje się wdrożenie dodatkowego urządzenia, np. tabletu lub kolektora danych.

Terminal komputerowy HM388 w bardzo praktyczny sposób rozwiązuje ten problem. Urządzenie marki Hisense składa się bowiem z 2 elementów: stacji dokującej oraz tabletu z ekranem dotykowym. W rezultacie, model ten może normalnie pracować na stacjonarnym stanowisku w firmie i służyć np. do obsługiwania klientów. Kiedy zaś wystąpi konieczność przemieszczenia się z terminalem HM388, nic nie stanie na przeszkodzie, aby po prostu to zrobić.

Interfejsy komunikacyjne i podzespoły

Jest kilka kwestii, które decydują o tym, czy dany terminal komputerowy sprawdzi się w konkretnej działalności gospodarczej. W praktyce często okazuje się, że 2 kluczowe zagadnienia to: obsługiwane interfejsy komunikacyjne oraz zastosowane podzespoły. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak pod względem wydajności prezentuje się Hisense HM388.

Omawiany tu terminal komputerowy został wyposażony nie tylko w procesor Intel Atom x5-Z8300 1.44 GHz, ale także w 2 GB pamięci RAM. Co więcej, jego pamięć wewnętrza oferuje przechowywanie maksymalnie 32 GB danych. Jeśli zaś idzie o interfejsy komunikacyjne, do wyboru mamy naprawdę dużo standardów wymiany danych. W Hisense HM388 zastosowano bowiem następujące porty i moduły: RS-232, USB, micro USB, Wi-Fi, Bluetooth, micro HDMI czy technologię NFC. Dzięki temu terminal może płynnie współpracować z pozostałymi elementami systemu.

Parametry panelu dotykowego i gabaryty

Model HM388 nie jest oczywiście dużym urządzeniem. Nie powinno to chyba nikogo dziwić. Mamy przecież do czynienia z tabletem oraz stacją dokującą. Wydaje się jednak, że tak kompaktowa konstrukcja jest jedną z zalet tego terminala komputerowego. Hisense HM388 zmieści się bowiem nawet na najmniejszych stanowiskach pracy. Co więcej, jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie będzie męczące.

Osobną kwestią jest fakt, że urządzenie zostało wyposażone w 8-calowy panel dotykowy, który wyświetla obraz w wysokiej rozdzielczości 1200 x 800 pikseli. W związku z tym, model HM388 gwarantuje nie tylko intuicyjne wykonywanie zadań firmowych, ale także emitowanie wysokiej jakości treści. A pisząc wprost, realizowanie obowiązków przy użyciu tego terminala to czysta przyjemność!

1 Comment

  1. Fabian

    O kurczę, różne urządzenia z technologii sprzedaży widziałem, ale z tym się chyba jeszcze nie zetknąłem…ciekawe rozwiązania, fajny artykuł! pozdrawiam

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *