superkasjer.com.pl

Tanie kasy fiskalne dla każdego Superkasjera!

Tanie kasy rejestrujące to grupa urządzeń, która cieszy się dziś zainteresowaniem wielu przedsiębiorców. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż każdemu z nas zależy czasami na zmniejszeniu wydatków. Pytanie jednak, czego można się spodziewać po najtańszych modelach? Czy kasy fiskalne tego typu zapewnią dostęp do niezbędnych funkcji i pozwolą na zgodne z przepisami rejestrowanie obrotu?

Podstawowe informacje o tanich kasach

Tanie kasy fiskalne słyną przede wszystkim z tego, że są łatwe w obsłudze. Dzięki temu mogą z nich swobodnie korzystać nawet początkujący kasjerzy. Co więcej, urządzenia tego typu sprawdzają się zarówno w handlu stacjonarnym, jak i przy świadczeniu usług z dojazdem do klientów. Aby poznać bliżej możliwości najtańszych kas rejestrujących na polskim rynku, warto po prostu omówić konkretne modele. Na potrzeby tego wpisu sprawdzimy, co oferują 2 urządzenia: Farex Bursztyn oraz Farex Perła.

Farex Bursztyn

Z pełną odpowiedzialnością można napisać, że to obecnie jedna z najpopularniejszych kas rejestrujących w Polsce. O sukcesie tego modelu decydują 2 kwestie – niska cena oraz dostęp do praktycznych funkcji. Farex Bursztyn oferuje m.in. zaprogramowanie 3 000 pozycji w bazie towarowej, zdefiniowanie 8 skrótów klawiszowych oraz korzystanie z 2 podświetlanych ekranów LCD (po jednym dla kasjera i klienta). Ponadto, kasa może współpracować z komputerem lub terminalem komputerowym, wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych czy też szufladą na pieniądze.

Farex Perła

Ta kasa fiskalna dorównuje popularnością modelowi Bursztyn, a przy okazji może się pochwalić naprawdę niewielkimi gabarytami. Wymiary Farex Perła wynoszą bowiem zaledwie 100 x 90 x 180 mm (szerokość, wysokość, długość), natomiast waga – tylko 700 g. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdza się przy zadaniach związanych z mobilnym prowadzeniem sprzedaży.

Warto wspomnieć, że za pomocą modelu Perła będziemy mogli obsługiwać maksymalnie 3 000 produktów bądź usług (tyle mieści się w bazie PLU). Poza tym, kasa posiada 8 klawiszy funkcyjnych oraz mechanizm drukujący, który emituje paragony z maksymalną prędkością 18 linijek/s. Parametry te w realny sposób przekładają się na komfort pracy oraz szybkość prowadzenia sprzedaży. Farex Perła posiada również 2 porty RS-232, dzięki którym może równocześnie współpracować z 2 urządzeniami peryferyjnymi.

 

Farex nie jest jedyną marką, która w dzisiejszych czasach tworzy tanie kasy fiskalne. Podobne urządzenia rejestrujące mają w swojej ofercie także inni producenci, np. Posnet lub Novitus. Przypomnijmy również, że zakup pierwszej kasy jest w dużej mierze refundowany z budżetu państwa (pisaliśmy o tym pod koniec lipca).

1 Comment

  1. Wiciu

    Ja polecam farexy a mowie to na swoim przykladzie oraz kolegi. jest teraz jeszcze jeden ciekawy model, nowszy i niewiele drozszy i-ergos czy jakos tak, z elektroniczna kopia 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *