superkasjer.com.pl

Jakie są zalety najmniejszych kas fiskalnych?

Najmniejsze kasy fiskalne na rynku

Na pewno są małe, lekkie i przyjazne w obsłudze, a ich przewożenie zazwyczaj nie sprawia przedsiębiorcom żadnych problemów. Często wyróżniają się też solidnym wykonaniem, dzięki czemu zapewniają odporność na intensywną i długotrwałą eksploatację. O czym mowa? Oczywiście o małych kasach rejestrujących, które są przygotowane do tego, aby spełnić oczekiwania podatników reprezentujących różne branże.

Kompaktowe, szczelne i wytrzymałe konstrukcje

Z najmniejszymi kasami fiskalnymi jest tak, że są chętnie wdrażane w mobilnych działalnościach gospodarczych. I nie ma w tym niczego dziwnego. To w szczególności podatnicy, którzy prowadzą handel obwoźny lub świadczą usługi z dojazdem do klienta, potrzebują w swoich firmach wygodnych rozwiązań technologicznych. A pod tym względem niewielkie urządzenia rejestrujące nie mają sobie równych.

Mała kasa fiskalna może się też oczywiście pojawić w niejednej placówce stacjonarnej. Wtedy kompaktowy model bez problemu zmieści się na stanowisku obsługi klientów, obok innych urządzeń elektronicznych. Ponadto, nikt nie powiedział, że niewielka kasa rejestrująca nie może oferować praktycznych rozwiązań i nowoczesnych funkcjonalności. Wiele takich modeli zaskakuje wręcz swoją wydajnością.

Praktyczne funkcje w małych kasach

Jeżeli chodzi o praktyczne rozwiązania technologiczne, które występują także w małych kasach fiskalnych, na pierwszy plan wysuwa się elektroniczna kopia paragonów. Funkcjonalność ta zapewnia po prostu oszczędne i bezpieczne archiwizowanie firmowej dokumentacji. W takim przypadku kopia paragonów jest bowiem zapisywana na karcie pamięci SD albo microSD. Urządzenie zużywa więc mniej papieru termicznego, gdyż nie musi zadrukowywać drugiej rolki. Ponadto, jeżeli podatnik będzie chciał dodatkowo zabezpieczyć swoją dokumentację, wystarczy ją powielić na innym nośniku cyfrowym (płycie DVD, pendrivie) lub skopiować na dysk twardy firmowego komputera.

Przy omawianiu funkcjonalności najmniejszych urządzeń trudno tez nie wspomnieć o tym, że modele reprezentujące tę kategorię pozwalają na definiowanie skrótów klawiszowych. Przycisków dostępnych do skonfigurowania nie będzie oczywiście tak wiele, jak w przypadku kasy systemowej. Niemniej, nadal opcja ta pozwoli na zaprogramowanie szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu czy zdefiniowanie bezpośredniego dostępu do wybranych funkcji, np. zrealizowania raportu dobowego.

Definiowanie PLU i współpraca z innymi urządzeniami

Czy istnieje szansa na to, aby wdrożyć małą kasę w rozwiązaniu systemowym dla firmy? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki model mógł współpracować z pozostałymi urządzeniami, np. komputerem, czytnikiem kodów kreskowych lub wagą elektroniczną. Niewielkie kasy rejestrujące posiadają bowiem porty komunikacyjne, które to zapewniają. Najczęściej będzie to złącze USB lub wejście typu RS-232. Co ciekawe, bardziej zaawansowane modele oferują też korzystanie z modułów do bezprzewodowej wymiany danych, np. Bluetooth albo Wi-Fi. Jeżeli zaś chodzi o definiowanie pozycji towarowych, w przypadku takich kas najczęściej można zaprogramować do kilku tysięcy PLU. Urządzenia te sprawdzają się więc najlepiej przy asortymencie o małej bądź średniej wielkości.

1 Comment

  1. adam

    Jeśli komuś wystarczają takie parametry, jak PLU czy liczba przycisków funkcyjnych, to mobilna kasa ma same zalety 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *